e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Palmy, pisanki, pająki


W Palmową Niedzielę odbył się XXIV Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych, w którym przyznawano nagrody i wyróżnienia.

Od 1995 roku Moniecki Ośrodek Kultury przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku jest organizatorem Wojewódzkiego Przeglądu „Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”, w którym jak zwykle za dostarczone prace przyznawano nagrody.

Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu "Wrzosy" oraz od wykonania Konopielki w interpretacji zespołu "Pogodna Jesień" - działających przy Monieckim Ośrodku Kultury.

Tegoroczna komisja w składzie: Krystyna Kunicka i Lila Wyszkowska - plastyczki WOAK w Białystoku, Aleksandra Pluta - etnograf Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie oraz Krystyna Barbara Lewkowska - instruktor ds. plastyki MOK - oceniła około 205 zestawów prac 320 autorów.

Komisja dokonała wstępnej selekcji odrzucając prace niespełniające warunków konkursu lub podstawowych kryteriów plastycznych zalecając nie eksponowanie na wystawie pokonkursowej.

Prace były oceniane w czterech dyscyplinach twórczych: pisanki, kwiaty, palmy, pająki. Sponsorami tegorocznej imprezy byli: Urząd Miejski w Mońkach, Starostwo powiatowe w Mońkach, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Warto wspomnieć, że nasze pająki brały udział w Wystawoie Ogólnopolskiej, którą organizowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wydarzenie realizowane w ramach cyklu „Piękna nasza Polska cała”.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!