e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Dni otwarte w Komendzie


Chcąc uczcić rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawy o Policji w dniu 6 kwietnia 1990 roku, która powołała Policję, likwidując jednocześnie Milicję Obywatelską dzisiaj, w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach zorganizowano Dni Otwarte i zaproszono wszystkich chętnych do odwiedzenia pracujących funkcjonariuszy.

Dzień Otwarty w monieckiej Komendzie został poświęcony w dużej mierze historii Policji. Zaprezentowano tworzenie i rozwój formacji od roku 1919, aż do dnia dzisiejszego. Aby uczestnikom spotkań przybliżyć pracę funkcjonariuszy w XX wieku przygotowano przykładowe umundurowanie przeznaczone do ochrony funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali demonstracje, protesty oraz archiwalne kroniki z zapisami różnych wydarzeń z życia monieckiej komendy.

Spotkania bardzo podobały się naszym gościom. Z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o trudnym procesie tworzenia się służby w okresie dwudziestolecia międzywojennego i chętnie przymierzali umundurowanie.

źródło: KPP Mońki
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!