e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Kolej w miniaturze


Przez dwa dni w hali sportowej ZSOiZ w Mońkach przy ulicy Szkolnej można było obejrzeć makiety i modele kolejek.

Po raz pierwszym kilkunastu modelarzy kolejowych z całej Polski przyjechało do Moniek by zaprezentować makietę kolejową złożoną z modułów wykonanych przez nich, tabor kolejowy, modele lokomotyw i wagonów z różnych przedziałów czasowych.

Podczas wystawy ruch pociągów odbywał się zgodnie z przepisami obowiązującymi na prawdziwej kolei i z modelarskim rozkładem jazdy. Zaprezentowane były techniki modelarskie wykorzystywanych przy budowie modułu makiety prowadzona przez modelarza z Podlaskiej Grupy Modelarskiej – wszystko wykonane w skali 1:120

Na pokazie nie mogło zabraknąć rekwizytów kolejowych pamiętających dawne i obecne czasy. W większości odwiedzających to "tatusiowie" ze swoimi pociechami.

Przypomnijmy, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach uczniowie mogą wybrać kierunek Technik transportu kolejowego, który jest jedyny w województwie podlaskim. Po tym profilu można studiować logistykę, transport - specjalności: eksploatacja transportu kolejowego, zarządzanie w transporcie kolejowym, organizacja transportu specjalnego, technika i organizacja transportu kolejowego. Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik transportu kolejowego może podjąć zatrudnienie u przewoźników kolejowych bądź zarządców infrastrukturą na stanowiskach: nastawniczy, maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru kolejowego, manewrowy, ustawiacz.

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!