e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Procesja do czterech ołtarzy


Boże Ciało, święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, obchodzimy co roku w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. W całej Polsce wiąże się z uroczystą procesją, która zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach.

Po mszy świętej w kościele M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza ruszyła barwna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych przy: Urzędzie Miejskim, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Barze Pod Gajem, przed kościołem Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Przy każdym z ołtarzy wysłuchano słów Ewangelii, modlono się o Boże błogosławieństwo dla naszych Parafii, o wiarę i miłość w rodzinach oraz o to, by dobry Bóg zachował nas od nieszczęść i kataklizmów.

Na procesji Bożego Ciała nie mogło zabrakną Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz chóru parafialnego, a nieodzownym atrybutem tegorocznej procesji była parasolka (przeciwsłoneczna).

Pierwsze procesje w uroczystość Bożego Ciała odbyły się w latach 1265-75 w Kolonii, w Niemczech. Podczas nich niesiono krzyż z Najświętszym Sakramentem. Pod koniec XV w. procesje były już powszechne w Niemczech, Anglii, Francji, w północnych Włoszech i w Polsce.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!