e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką


12 kwietnia 2018 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach na spotkanie z Wiolettą Piasecką - autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych, która przyjechała do nas z Elbląga.

Wioletta Piasecka zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. "Zaczarowana kraina bajek". W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie biografia H.CH. Andersena pt. "W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena". W 2004 r. za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie. Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wykorzystywano jako baśnie terapeutyczne w kilku ośrodkach szkolno-wychowawczych. Poza tym jej książki wielokrotnie wygrywały szkolne i biblioteczne plebiscyty czytelnicze. A antenach: Radia Lublin S.A., Radia Jard Białystok, Polskiego Radia Białystok, Radia Opole emitowane były słuchowiska przygotowane na podstawie baśni jej autorstwa.

Podczas spotkania w Mońkach Autorka zaprosiła dzieci do udziału w zabawach (baśniowy konkurs, zabawa teatralna i zagadki piłkarskie) połączonych z wróżeniem. Poza tym prezentowała swoje najnowsze książki:
• "Ignaś. Opowieści patriotyczne" – to historia chłopca (Ignacego Jana Paderewskiego), który marzy by zostać wielkim człowiekiem i chce zrobić coś dobrego dla Polski.
• "Faustynka. Opowieści patriotyczne" - to historia o polskiej dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata. Faustynka marzyła o powrocie do Ojczyzny. Chce uczyć dzieci języka polskiego.

Na zakończenie spotkania dzieci zadawały Autorce pytania, na które ona chętnie odpowiadała. Później niektóre dzieci zakupiły książki napisane przez Wiolettę Piasecką i ustawiły się w kolejce po jej dedykację i autograf.

Dziękujemy Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali widowiskowej.
Barbara Kuprel

   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!