e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Płonął Agrohurt


6 kwietnia doszło do potężnego pożaru w Mońkach przy ulicy Szkolnej. Prawie doszczętnie spłonęła firma Agrohurt, specjalizującą się w produkcji serów wędzonych.

Przed godziną osiemnastą wybuchł pożar w budynku, w którym odbywała się produkcja serów. Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się, a opanować go próbowało kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Przybyli na miejsce zdarzenia mieszkańcy Moniek wynosili dokumentację firmy. Na miejscu akcji nikt nie odniósł obrażeń, nikt nie został poszkodowany i nie była potrzebna ewakuacja mieszkańców okolicznych budynków.

Firma Agrohurt Dojrzewalnia Serów s.j. została założona w 1991 r. przez Leszka i Czesława Kuprel. Od początku swojej działalności przedsiębiorstwo zajmowało się dojrzewaniem serów. W 2000 r. firma rozpoczęła własną produkcję serów wędzonych. Specjalnością firmy od początku była produkcja serów typu „Rolada Ustrzycka”. W 2004 r. firma otrzymała dotację z programu SAPARD na wdrożenie norm jakości HACCP. Dzisiaj jest stabilną, dobrze prosperującą firmą współpracującą z wieloma dostawcami i odbiorcami. Sprzedaje swoje produkty w kilku krajach Unii Europejskiej i USA.

więcej na: bialystok.onet.pl"


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!