e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Dobkowską


5 kwietnia 2018 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Dobkowską białostocką poetką. Teksty jej autorstwa prezentowane były m.in. w: „Okolicy Poetów”, „Studium”, „Kartkach”, „Akancie”, „Kulturze”, „Poezji Dzisiaj”, „Kinie”, „Bibliotekarzu Podlaskim”, „Kontaktach”, „Najprościej”, „Cegle”, almanachu „Epea”, w antologii wydanej w językach esperanto - Podlahia Antologio Esperanto (Antologia Podlaska) oraz w antologii wydanej w języku litewskim, a także na antenie Radia „Akadera” oraz kilkakrotnie w Polskim Radiu Białystok.

Jej twórczość była wielokrotnie nagradzana - m.in. w: III Konkursie o Nagrodę Skrzydła Ikara, Katowice – Ostrawa 2000; I Ogólnopolskim Konkursie im. Anny Świrszczyńskiej, „Studium”, Kraków 1999; Konkursie na arkusze poetyckie, „Kartki”, Białystok 2002; zdobyła Grand Prix w XI Ogólnopolskim Konkursie o Laur Klemensa Janickiego, Poznań 2003 oraz wyróżnienia – np. w IX Ogólnopolskim Konkursie o Laur Klemensa Janickiego, Poznań 2001.

Autorce zdarza się uprawiać prozę satyryczną. Jej debiut książkowy to tomik „Zatopione w słowach”, który ukazał się w 1999 r. Następny tomik jej autorstwa „Azymut”, wydany w 2006 r., otrzymał Nagrodę Literacką im. W. Kazaneckiego. W 2015 r. został wydany kolejny jej tomik pod tytułem „Przełęcze”, będący kolażem wierszy i zdjęć wykonanych przez autorkę. Jej aktualne hobby, to haiku.

Na początku spotkania uczniowie klasy VI b i VII b ze Szkoły Podstawowej w Mońkach wysłuchali mojej rozmowy z poetką przeplatanej wierszami czytanymi przez autorkę. Następnie uczniowie otrzymali zakładki do książek z utworami Małgorzaty Dobkowskiej oraz kartki prezentujące jej fotografie oraz wiersze jej autorstwa. Na zakończenie spotkania, które przebiegało w atmosferze zaciekawienia i refleksji wszyscy uczniowie ustawili się w kolejce po autograf, który poetka umieszczała na podarowanych uczniom kartkach.

Barbara Kuprel

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!