e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Rzecznik Praw Dziecka w SP 2


Dnia 20 lutego 2018 r. z inicjatywy Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach i Komendy Powiatowej Policji w Mońkach odbyło się spotkanie uczniów klas V-VII z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Marek Michalakiem.

Zebranych uczniów wraz z wychowawcami i zaproszonych gości powitał Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Jaworowski. Na spotkaniu obecni byli także Starosta Moniecki Pan Andrzej Franciszek Daniszewski, Burmistrz Moniek Pan Zbigniew Karwowski, Asystent Rzecznika Praw Dziecka Pan Piotr Molęcki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Krzysztof Kuligowski, Naczelnik Wydziału prewencji KPP w Mońkach nadkom. Mariusz Markowski, przedstawiciele KPP w Mońkach Ewa Niemotko i Sylwia Świerzbińska.

Rzecznik Praw Dziecka pokrótce przybliżył uczniom ich prawa oraz opowiedział o swojej pracy. Później przyszedł czas na pytania, które mieli okazję zadawać sami uczniowie. Pytali oni m. in. o to jak zostać Rzecznikiem Praw Dziecka, jak wygląda praca Rzecznika. Nie brakowało tez konkretnych pytań dotyczących praw dzieci. Pan Marcin Michalak cierpliwie i wyczerpująco rozwiewał wszystkie wątpliwości. Wręczył również uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach na ręce przewodniczącej szkolnego samorządu Kodeks Praw Dziecka.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie wyróżnień i nagród w powiatowym konkursie plastycznym dla uczniów klas IV – VI SP pod hasłem „Prawa dziecka -prawami człowieka” ogłoszonym przez KPP w Mońkach. Na konkurs ten wpłynęło 129 prac z terenu całego powiatu, z których komisja konkursowa wyłoniła najlepsze.

Nagrody i wyróżnienia zdobyli:
Wyróżnienie – Jola Ramotowska i Joanna Świderek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu, III Nagroda – Piotr Wiszowaty ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach, II Nagroda – Jakub Obuchowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach i I Nagroda – Maja Sołowiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali z rąk Rzecznika i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji cenne nagrody. Jednak nikt z uczniów obecnych na spotkaniu nie wyszedł z niego z pustymi rękami, ponieważ dla nich również Rzecznik Praw Dziecka przygotował upominki. Na koniec nie zabrakło też pamiątkowego selfie.

Włodarze naszego powiatu, miasta i szkoły odwdzięczyli się także Panu Marcinowi Michalakowi symbolicznymi prezentami w podziękowaniu za owocne spotkanie.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2019 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!