e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Kalendarz niedziel


Tzw. zakaz handlu w niedziele w Polsce wprowadzany będzie stopniowo. Pierwsze zmiany czekają na klientów sklepów stacjonarnych już wiosną. Od marca do końca tego roku handel będzie dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

W pozostałe niedziele, tak jak we wszystkie święta państwowe i kościelne, sklepy będą zamknięte. W 2018 roku czeka nas tym samym 29 niedziel handlowych i 23 niedziele z zakazem handlu.

W 2019 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę miesiąca - sklepy otwarte będą już tylko w 15 niedziel, a zamknięte w 37.

Z kolei od 2020 roku handel w niedziele zostanie całkowicie zakazany z wyjątkiem siedmiu niedziel: dwóch niedziel handlowych przed świętami Bożego Narodzenia, jednej przed Wielkanocą i czterech dodatkowych, czyli ostatnich niedziel stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Handel będzie zakazany w 45 niedziel.

Specjalne ograniczenia będą obowiązywać w dni przed najważniejszymi Świętami. W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc zakupy zrobimy tylko do godz. 14:00.

Bez zmian w niedziele funkcjonować będą mogły sklepy internetowe oraz punkty gastronomiczne.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2020 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!