e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Nowy rok szkolny – nowe wyzwania


W dniu 4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Monkach. Uroczystość ta była wyjątkowa ze względu na otwarcie nowego i jedynego kierunku kształcenia w naszym województwie – technik transportu kolejowego.

Na uroczystość przybył- Andrzej Daniszewski – Starosta Moniecki, Bogdan Rogaski – Prezes firmy BARTER S.A. oraz Andrzej Kierman – dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Prezes firmy BARTER, który był inicjatorem powstania tego kierunku, podkreślił rolę i rangę zawodów kolejowych oraz duże zapotrzebowanie na pracę w tej branży, natomiast Pan Andrzej Kierman z PKP PLK S.A. wypowiedział znamienną deklarację, iż każdy kto ukończy kierunek technik transportu kolejowego znajdzie zatrudnienie w jego firmie.

Podczas przemówienia, dyrektor szkoły Krzysztof Falkowski życzył nauczycielom i pedagogom wielu sukcesów na polu zawodowym oraz jak najlepszej współpracy z uczniami.

Życzenia wielu sukcesów, skierował również do przybyłych uczniów, a w szczególności tych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości oraz do egzaminów zawodowych. Nie zapomniał o miłym słowie do pierwszoklasistów, dziękując za wybór szkoły i składając deklarację, że nauczyciele i pedagodzy zrobią wszystko co możliwe, aby sprostać ich wymaganiom.

W roku szkolnym 2017/2018 naukę w ZSOiZ w Mońkach rozpoczęło 567 uczniów i słuchaczy, z czego 132 osoby w klasach pierwszych.

Na zakończenie, uroczystego błogosławieństwa na nowy rok szkolny udzielił ksiądz Prałat Tadeusz Horosz.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!