e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Święto Ziemniaka


27 sierpnia w centrum Moniek odbyło się XXII Święto Ziemniaka. Jarmark miał ponownie charakter wystawienniczy, kulturalny i edukacyjny.

Wzdłuż Alei Niepodległości swoje stoiska zaprezentowali artyści i twórcy ludowi, rękodzielnicy, wytwórcy tradycyjnej i ekologicznej żywności, właściciele kwater agroturystycznych oraz przedsiębiorcy branży turystycznej.

Święto Ziemniaka rozpoczęło się od występów kilkunastu zespołów ludowych z naszego regionu. Przed publicznością wystąpili również Dawid Szymczuk Band śpiewając radosne piosenki polskie jak i litewskie, dwukrotnie zespół Maraquja prezentując piosenki z czterech krańców świata, zaś gwiazdą wieczoru był zespół disco polo Camasutra. Obejrzeliśmy również pokaz judo w wykonaniu młodzieży z Moniek trenującej w Jagiellonni Białystok.

W Ogólnopolskich Mistrzostwach w jedzeniu babki na czas pierwsze miejsce zajął p. Dawid z Moniek, natomiast wśród kobiet najszybszą okazała się p. Jola z Trzciannego.

Tegoroczną najsmaczniejszą potrawą w konkursie na tradycyjną potrawę Powiatu Monieckiego została zupa ziemniaczana krem Waldemara Grądzkiego oraz kotlety ziemniaczane w sosie kurkowym Haliny Pezowicz i krokiety z kurkami w sosie żurawinowym Natalii Grabowskiej.

W konkursie na „Najpiękniejsze arcydzieło” zwyciężył „samolot i koń z bryczką z wikliny” Kazimierza Jarosińskiego, lala szmaciana Edyty Osmólskiej i bukiet ślubny Marii Skrodzkiej.

Dwukrotnie przed publicznością wystąpił duet kucharski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, który przygotował „kopytka ze szpinakiem”, „zielone placki ziemniaczane” oraz „babkę ziemniaczaną” i „gołąbki ziemniaczane”.

Imprezę, tak jak w poprzednim roku poprowadził Rafał Supiński.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!