e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Koncert odpustowy scholi GLORIA


Zwieńczeniem uroczystości odpustowych w parafii M.B. Częstochowskiej w Mońkach był koncert w wykonaniu scholi GLORIA. Był on połączony z czuwaniem modlitewnym poprzedzającym Apel Jasnogórski i nosił tytuł "Czuwamy z Maryją przed tronem Jezusa".

Piosenki w wykonaniu dzieci były przeplatane rozważaniami scen z życia Maryi i miały skłonić do refleksji nad rolą Matki Bożej w zbawieniu świata i w naszym życiu - przyjęcie z pokorą Woli Bożej w scenie zwiastowania, radość z narodzin Dzieciątka, oczekiwanie z uczniami na zesłanie Ducha Świętego, prośba o cud w Kanie Galilejskiej i testament spod Krzyża: "Oto Matka twoja". Tak jak Maryja dzieci śpiewały psalmy uwielbienia, radością i entuzjazmem zachęcając wszystkich do wspólnego zaśpiewania Psalmu 146 "Chwalcie Pana Niebios, chwalcie Go na cytrze". Nie zabrakło też modlitwy za Ojczyznę w pięknej pieśni "Piękna Pani, racz wysłuchać wołania narodu, którego imię Polska". Koncert zakończyła pieśń w wykonaniu starszych dzieci, młodzieży i rodziców - "Ave Maria Jasnogórska" wg/ Piotra Rubika w aranżacji Urszuli Grygo, która akompaniowała na pianinie. Grą na skrzypcach uświetniła występ Urszula Żak i Natalia Falkowska. Nad całością czuwała prowadząca scholę Beata Grygo i akompaniujący na gitarze Marcin Rzemieniecki.

Wśród dzieci śpiewających 26 sierpnia mogliśmy usłyszeć: Paulinę Bigdę, Adriannę Czerech, Aleksandrę Pruszyńską, Agnieszkę Grygo, Oliwię Dziekońską, Julię Dziekońską, Zuzannę Daniłowską, Hannę Ciborowską, Annę Grygo, Dominikę Dziekońską, Małgorzatę Jabłonowską, Adriannę Rzemieniecką, Wiktorię Bielską, Michalinę Popowską, Kamilę Sojko, Karolinę Daniłowską, Igę Pełszyńską, Mateusza Pruszyńskiego i Franciszka Grygo.

Wsparciem były niezastąpione: Danuta Ciborowska, Elżbieta Falkowska, Kamila Milewska i Weronika Omielan.
Serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Andrzejowi Ziółkowskiemu, ks. Stanisławowi i ks. Jackowi za życzliwość i umożliwienie występu, Markowi Grygo za obsługę sprzętu, wszystkim przybyłym zaś za obecność i hojność.

Beata Grygo


foto: Paweł "Byku" Stankiewicz

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!