e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

NetCom - światłowód do Twojego domu


Miło jest nam poinformować, iż wznawiamy realizację kolejnych inwestycji na terenie miasta Mońki w postaci sieci FTTH (Fiber to the home) czyli światłowód do domu. Oznacza to, że między dostawcą a odbiorcą Internetu nie ma żadnych przeszkód mogących spowalniać transfer, który w przypadku światłowodu jest nieograniczony.

Światłowód jest w tej chwili najbardziej pewnym sposobem dostępu do Internetu, Telewizji czy Telefonii,
a przy tym z potencjałem na przyszłość. Doprowadzenie jak najszybszych łączy Internetowych prosto do domów użytkowników pozwoli na znacznie wyższy komfort korzystania z multimediów.

Na terenie naszego miasta przodujemy w tych dążeniach głównie za sprawą już posiadanej infrastruktury.
Od roku 2007 położonych zostało ponad 150 kilometrów światłowodu w sieci szkieletowej, głównie na terenie bloków Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej.

W inwestycji tej należy uwzględnić również budowę linii światłowodowej na trasie Mońki - Goniądz, oraz budowę sieci FTTH w miejscowości Hornostaje-Osada, jak również linie łączące większość instytucji publicznych naszej gminy.

Obecnie z tej technologii mogą już korzystać klienci z obszaru zabudowań wolno stojących na terenie miasta Mońki, min. na ulicy: Zuchów, Leśnej, Wyszyńskiego, Witosa, Wiejskiej, Nowokościelnej, Kolbego, Rataja, Witosa, Św. Kazimierza, Kopernika, Broniewskiego, Raginisa, Głowackiego, Sikorskiego, Armii Krajowej, Kościuszki, Wiśniowej, Świerkowej. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona kolejna sieć światłowodowa na ulicach: Modrzewskiego, Kochanowskiego, Kołłątaja, Staszica, Twardowskiego, Prusa, Konarskiego, Wyspiańskiego oraz Parkowej i Lipowej.

Docelowo w planie jest rozpowszechnienie sieci FTTH na całym obszarze miasta Mońki. Budowa światłowodów do mieszkań na dużą skalę wymaga znacznego kapitału więc biorąc pod uwagę rachunek ekonomiczny realizowana jest etapami.

Sieć FTTH to nowe możliwości ale też praktycznie od nowa wybudowana sieć, dlatego wymaga długo terminowej pracy ekip monterskich co może się wiązać z pewnymi niedogodnościami dla mieszkańców za które z góry przepraszamy. Ale jest to konieczne aby w niedalekiej przyszłości mogli państwo korzystać z naprawdę bardzo nowoczesnej technologii. Na szczęście spotykamy się z dużym zrozumieniem zarówno ze strony samych mieszkańców jak i administratorów budynków. Wydaje się to wynikać ze świadomości, że szybki Internet jest obecnie równie ważnym medium jak prąd czy woda, a taka inwestycja podnosi również atrakcyjność samych mieszkań czy lokali. Dzięki nowej infrastrukturze światłowodowej będą mieli państwo dostęp do wspomnianej wcześniej szerokiej gamy usług takich jak Internet, Telewizja, Telefon.

Już wkrótce uruchomiona zostanie kolejna usługa, a mianowicie Telefon Extra GSM (Telefon Komórkowy)
Pełna oferta naszych usług dostępna jest na stronie lub pod numerem telefonu 85 66600
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!