e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Obchody rocznicy katastrofy


W przeddzień siódmej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem odbyła się Msza Św. w intencji osób, które zginęły w tragicznych okolicznościach.

W przeddzień siódmej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem odbyła się Msza Św. w intencji osób, które zginęły w tragicznych okolicznościach. Mszę odprawił ks. kanonik Henryk Radziewicz - proboszcz parafii Św.Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach. Tuż przed liturgią Mszy Św. pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy złożono znicze i biało-czerwone wiązanki kwiatów. W Mszy uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta i powiatu - wśród nich Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski, przewodniczący Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność Józef Mozolewski i przedstawiciele samorządów powiatu. Niedziela 9 kwietnia była niedzielą palmową, na której poświęcono palmy i odczytano mękę Pana Jezusa. Liturgię słowa - czytania, ewangelię - mękę Pana Jezusa oraz modlitwę wiernych przygotowali członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości - koła w Mońkach.

10.04.2010 o godz. 8:41 doszło do katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!