e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Palmy, pisanki, pająki


W pierwszy dzień wiosny, w Palmową Niedzielę, w Monieckim Ośrodku Kultury odbył się XXI Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych, w którym przyznawano nagrody i wyróżnienia.

Od 1995 roku Moniecki Ośrodek Kultury przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku jest organizatorem Wojewódzkiego Przeglądu "Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych", w którym jak zwykle za dostarczone palmy, pisanki, pająki i wycinanki przyznawano nagrody.

Głównym celem jest promocja, zachowanie i odtworzenie lokalnego dziedzictwa Ziemi Monieckiej i Podlasia, poprzez kultywowanie miejscowych zwyczajów związanych z tradycyjnym zdobnictwem świątecznym jednego z najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich - Świąt Wielkanocnych.

Prace były oceniane w pięciu dyscyplinach twórczych: pisanki, palmy, pająki, kwiaty, wycinanki oraz w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Tegoroczna komisja oceniła aż 400 zestawów prac 600 autorów.

Spotkanie rozpoczęło się od wykonania Konopielki w interpretacji zespołu "Pogodna Jesień" i zespołu „Wrzosy”, działających przy Monieckim Ośrodku Kultury.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2022 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!