e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

XX Miting


Przy Zespole Szkół w Mońkach ul. Planetarna odbyła się wspaniała impreza tj. jubileuszowy XX Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni inaczej". W zawodach sportowych udział wzięło ok. 100 osób niepełnosprawnych z woj. podlaskiego min. domownicy Środowiskowych Domów Samopomocy w Mońkach, Sokółce, Suwałkach, Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Grajewie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Lipniaku, Domu Pomocy Społecznej w Mońkach, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Downarach, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Mońkach oraz osoby niepełnosprawne z gmin powiatu monieckiego.

Głównym organizatorem Mitingu był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach. Współorganizatorami imprezy byli Gmina Mońki, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Zespół Szkół w Mońkach - który udostępnił boisko szkolne, Moniecki Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Mońkach - zabezpieczyły imprezę pod względem technicznym oraz dwie monieckie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Wspierajmy się" i Stowarzyszenie Nasza Okolica.

Miting rozpoczął się od powitania przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach Pana Mariusza Popowskiego przybyłych gości i uczestników. Natomiast otwarcia XX Mitingu dokonała wicedyrektor Zespołu Szkół w Mońkach Pani Wiesława Świsłocka. W trakcie trwania mitingu Starosta Powiatu Monieckiego Pan Andrzej Franciszek Daniszewski przekazał ciepłe słowa skierowane do uczestników.

Kolejnym punktem programu były zawody sportowe rozegrane w wielu konkurencjach. W przeprowadzeniu zmagań sportowych pomagały uczennice Gimnazjum w Mońkach pod opieką Pani Katarzyny Gawędzkiej oraz pracownicy MOPS i ŚDS w Mońkach. Uczestników bawiły również maskotki KPP w Mońkach - Leomoniek i Powiatu Monieckiego - Łoś.

Po zakończonych zawodach wszystkim uczestnikom wręczono medale, dyplomy i nagrody. Regenerację sił zapewnił bigos z kiełbaską, a także słodkie bułeczki, pączki i napoje.

W trakcie Mitingu były przygotowane punkty konsultacyjno - informacyjne przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku wspólnie z Wojewódzką i Powiatową Komendą Policji, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach oraz Zespół Poradni Psychologiczno Pedagogicznych w Mońkach. Z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach przyjechały dwa wozy bojowe i uczestnicy Mitingu mogli zapoznać się ze sprzętem, włożyć mundur strażacki oraz sprawdzić jak działa sprzęt gaśniczy. Na zakończenie imprezy przy rytmach muzyki odbyła się dyskoteka.

Dyrekcja i pracownicy MOPS w Mońkach składają wszystkim serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji XX Mitingu Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej". Impreza została sfinansowana m. in. ze środków PFRON w ramach umowy na dofinansowanie ze środków PFRON sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych i sponsorowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Obejrzyj więcej zdjęć


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!