e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wyprawa terenowa "W poszukiwaniu ziół"


15 czerwca zainteresowani uczestnicy Uniwersytetu III Wieku pogłębiali swoją wiedzę na temat ziół na wyprawie terenowej. O tajemnicach biebrzańskiej przyrody opowiadała nam Agnieszka Zach. Spacer kładką przez bagna pozwolił nam obejrzeć z bliska wiele pomocnych nam roślin, uczyliśmy się jak je rozpoznawać, robiliśmy zdjęcia, zapisywaliśmy - nie mogliśmy ich jedynie zrywać.

Później pojechaliśmy na tzw. "doły torfowe". Jest to bagno wysokie - mówiliśmy tam o łochyniach i warunkach ich bezpiecznego zbierania, o roślinie zwanej bagnem, podziwialiśmy wełniankę i rosiczkę, skakaliśmy wywołując ruchy tektoniczne podłoża.

Następnym etapem naszej wycieczki była Długa Luka. Obejrzeliśmy tam krwawnicę, skrzyp bagienny, tojeść, szachownicę kostkowatą. Zachwyciliśmy się przestrzenią, posłuchaliśmy o roślinach inwazyjnych, odetchnęliśmy głęboko i musieliśmy już wracać. Po drodze "Wiedźma" pokazała nam piękny młody dąb uformowany najprawdopodobniej przez łosie, który na chwilę stał się naszym parasolem, ale na szczęście tylko do zdjęcia, bo pogoda nam dopisała.

Mam nadzieję, że dla wszystkich wyprawa była przyjemnością i dodała nam sił i energii na najbliższe dni.
Wiesława Filipkowska


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!