e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Niemenomania 2015


Ruszyły eliminacje do I-ej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą interpretację piosenki Czesława Niemena "NIEMENOMANIA2015". Organizatorem imprezy jest fundacja "Artystyczna Fama" w Białymstoku, przy wsparciu Prezydenta Miasta Białegostoku.

Finał i koncert galowy będzie miał miejsce 15.05.2015 w kawiarni muzycznej FAMA w Białymstoku.
Po koncercie galowym odbędzie się recital Grażyny Łobaszewskiej z zespołem, w repertuarze Niemena i swoim własnym.

Jednodniowa impreza finałowa, poprzedzona warsztatami wokalnymi pod przewodnictwem znakomitej pedagog i wokalistki jazzowej: Grażyny Łobaszewskiej, zaprezentuje talenty, wybrane przez specjalną Komisję Artystyczną, spośród szerokiego spektrum zgłoszeń internetowych. Uczestnicy konkursu, poprzez własne interpretacje, spróbują udowodnić ponadczasowość twórczości Niemena.

Niemen był artystą, człowiekiem-instytucją, jednym z nielicznych, którzy tworzyli nieprzerwanie dla czterech generacji Polaków. Był skromnym człowiekiem, ale prowokującym artystą. Jego twórczość tworzy nie tylko kanon polskiej piosenki i stanowi nieustającą inspirację dla młodszych artystów, a muzykę rozrywkową podniosła do rangi prawdziwej sztuki, ale i wrosła w polską kulturę popularną. Jego muzyka i teksty są ciągle żywe, a z upływem lat nabierają jeszcze większego wymiaru i zrozumienia. Skala trudności jego kompozycji będzie prawdziwym wyzwaniem dla uczestników konkursu i tu będą mieli szansę zaprezentować swoje zdolności i wrażliwość muzyczną zarówno młodzi jak i starsi, od 13 lat w górę, również z małych miast i ośrodków, artyści z kresów wschodnich, jak również wokaliści niepełnosprawni.

Uczestnicy eliminacji NIEMENOMANIA2015 muszą udostępnić swoje nagranie wideo, w dowolnym formacie, w internecie (youtube.com). Link dołączony do zgłoszenia, wraz ze zdjęciem należy przesłać drogą elektroniczną do dnia 30.04.15r.

Jakość nagrania powinna być czytelna i powinna umożliwić dokonanie oceny potencjalnych możliwości Uczestnika. Dobrze będzie, jeśli nagranie poprzedzi tekst: "niemenomania2015", wypowiedziany, lub wyśpiewany przez uczestnika.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania na www.niemenomania.pl, po akceptacji regulaminu konkursu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna oceni wstępnie artystyczne prezentacje uczestników na podstawie przesłanych nagrań wideo i wybrane umieści na www.niemenomania w zakładce "uczestnicy". Zostaną one poddane ocenie internautów, którzy wybiorą swoich faworytów w poszczególnych kategoriach i dwóch (po jednym z każdej kategorii), z największą ilością głosów, awansuje do finału. Ostateczną listę finalistów "na żywo": pięciu uczestników w kategorii 13-16 lat i dziesięciu w kategorii 17+, wybierze Komisja Artystyczna, w której skład wejdą pedagodzy, muzycy i dziennikarze. O werdykcie Komisji, uczestnicy zostaną poinformowani w terminie do dnia 05.05.2015 (e-mail, telefon, strona internetowa konkursu). Siedemnastka finalistów weźmie udział w warsztatach wokalnych, które poprowadzi znakomita pedagog i wokalistka jazzowa: Grażyna Łobaszewska, w dniu finału od godz. 11-ej.

Finaliści rywalizować będą "na żywo" o festiwalowe nagrody podczas Koncertu Finałowego w dn. 15.05.2015 r., godz. 14-a w Białymstoku, w muzycznej kawiarni FAMA. Prezentacja Laureatów i Koncert Galowy odbędzie się w tym samym dniu i miejscu o godz. 17-ej. Więcej informacji i ciekawostek o konkursie na
na www.niemenomania.pl i facebook.com/niemenomania

Przesłania konkursowe:
- oddajmy hołd wielkiemu artyście
- przypomnijmy sobie jego bardziej i mniej znane przeboje
- muzyką połączmy pokolenia
- popularyzujmy ponadczasowość twórczości Niemena
- wyławiajmy talenty wokalne i wrażliwców muzycznych
- uhonorujmy najlepszych i ogłośmy światu!

Masz ukończone 13 lat... górnej bariery wiekowej brak! Śpiewająco zapraszamy do udziału w eliminacjach.
WYBIERZ UTWÓR - ZAŚPIEWAJ - NAGRAJ - ZGŁOŚ – WYGRAJ !!!

Projekt adresowany jest do: 1) wielu pokoleń fanów muzyka, którzy przypomną sobie jego bardziej i mniej znane przeboje w nowych, ciekawych interpretacjach. Liczba adresatów konkursu w pierwszym jego etapie będzie nieograniczona, bo spośród nadesłanych nagrań video uczestników, najciekawsze wykonania zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu i każdy będzie mógł je ocenić.
2) w dniu finałowym adresatami projektu będą osoby wyróżnione w przesłuchaniach wstępnych, opiekunowie, przedstawiciele instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych, mediów, pedagogów, muzyków. Ogółem w finale weźmie udział ok 200 osób.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!