e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

ALEHALE na EXPO 2015


Podlaska firma ALEHALE.pl, mająca swoją siedzibę w gminie Mońki - jest głównym wykonawcą konstrukcji stalowej Pawilonu Polskiego na EXPO 2015, która odbędzie się w Mediolanie. W tegorocznej Wystawie Światowej, która będzie trwała od 1 maja do 31 października, weźmie udział 145 krajów.

Jestem dumny, mogąc udowodnić że Podlasie nie jest żadną Polską "B" i że potrafimy zaproponować najwyższą jakość, która została doceniona i wybrana przez głównego inwestora - mówi Waldemar Siuchno, właściciel firmy i marki ALEHALE.pl

Tematem drugiej już edycji wystawy, realizowanej w Mediolanie, będzie to "Wyżywienie planety, energia do życia". Poprzednie targi mediolańskie trwały od 28 kwietnia do 31 października 1906 roku, a ostatnia przed Mediolanem - Światowa Wystawa EXPO - miała miejsce w Szanghaju.

Wtedy Pawilon Polski był w czołówce pawilonów narodowych najchętniej zwiedzanych przez Chińczyków na EXPO - odwiedziła go rekordowa liczba 8.2 milionów gości. Przez tereny EXPO w ciągu 6 miesięcy przewinęło się ponad 73 milionów zwiedzających.

Pierwsza wystawa odbyła się w 1751 w Londynie, a dwie następne w 1798 i 1802 w Paryżu, jednak za pierwszą prawdziwie międzynarodową wystawę światową uznaje się Wielką Wystawę (Great Exhibition) w Londynie w 1851.Od tego czasu wystawa odbyła się 70 razy.

Warto dodać, że do tegorocznego EXPO kolejną cegiełkę z Podlasia dołożyła renomowana firma STAL-PROJEKT, która zaprojektowała konstrukcję polskiego pawilonu. Zaprezentuje się nim również nasz region, który pokażemy zwiedzającym, jako zielony, czysty ekologicznie, a jednocześnie nowoczesny, otwarty i przyjazny.

Częściami składowymi prezentacji Podlasia będą: bogactwo przyrodnicze, rolnictwo ekologiczne (w tym mleczarstwo) w sprzężeniu z odnawialnymi źródłami energii, tradycje kulinarne, turystyka aktywna. Według wstępnych założeń, w dniu prezentacji województwa wystąpią zespoły artystyczne, odbędą się pokazy rękodzieła i warsztaty kulinarne. Wszystko to w Pawilonie Polskim, którego zręby buduje już dzisiaj podlaska firma ALEHALE.pl

(przygotowano z wykorzystaniem materiałów ze stron: expo.gov.pl i wrotapodlasia.pl, foto: alehale.pl)

Krzysztof Pochodowicz
Wiadomości Lokalne
www.e-lokalne.pl

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!