e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Informacje o Twoim leczeniu!


ZIP to nowoczesny internetowy system, w którym zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do informacji o swoim leczeniu w ramach NFZ i jego finansowaniu od 2008 r. Żeby skorzystać ze wszystkich danych zawartych w Informatorze, należy założyć indywidualne konto pacjenta. Takie konta zakładają uprawnieni pracownicy NFZ, którzy na podstawie okazanego dokumentu tożsamości wydają loginy i hasła, niezbędne do logowania w systemie.

Indywidualne konto ZIP założysz także w Mońkach - 18 listopad 2013 r. /poniedziałek/ w godzinach 9.00-14.30 - Starostwo Powiatowe w Mońkach (przy Biurze Obsługi Klienta, parter). Uwaga: konieczne jest okazanie dowodu osobistego!

Informacje o ZIP

NFZ uruchomił Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) z początkiem lipca. Po założeniu prywatnego konta każdy z nas może sprawdzić historię swojego leczenia od 2008 r., upewnić się, kto, gdzie i kiedy nas leczył, oraz poznać wartość przepisanych nam leków refundowanych przez fundusz. Będzie tam też historia wizyt i pobytów w szpitalach, poradniach specjalistycznych, uzdrowiskach, a nawet informacja, do którego specjalisty czekamy w kolejce.

Aby uzyskać dostęp do systemu, trzeba wylegitymować się urzędnikowi NFZ dowodem lub paszportem. W wyniku rejestracji dostaniemy login i hasło. Informacje na indywidualnych kontach pojawią się po 24 godzinach od pierwszego logowania. Aktualizacja danych będzie następować w połowie następnego miesiąca.

Pacjenci nie muszą się obawiać hakerów. Przy tworzeniu systemu zastosowano zaawansowane technologie i rozwiązania zaakceptowane przez głównego inspektora ochrony danych osobowych. Jednak co najważniejsze, na naszym koncie ZIP nie będzie żadnych danych osobowych - imienia, nazwiska ani PESEL, a jedynie indywidualny kod. Dostęp do danych mają tylko pacjent i NFZ.

Polecamy także portal internetowy poświęcony ZIP - www.zip.nfz.gov.pl


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!