e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Spektakl teatralny „Lech, Czech i Rus”


1 października Biblioteka Publiczna w Mońkach zaprosiła swoich najmłodszych czytelników (rzeczywistych i potencjalnych) na interaktywny spektakl teatralny pod tytułem "Lech, Czech i Rus", oparty na znanej legendzie opowiadającej o powstaniu państwa polskiego, w wykonaniu aktorów ART-RE Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii w Krakowie.

W czasie przedstawienia trzej książęta (po wspólnym polowaniu) rozdzielili się. Każdy z nich wyruszył w inną stronę w poszukiwaniu najlepszego miejsca na założenie państwa: Czech udał się na południe, Rus na wschód. Natomiast Lech, za namową Żubra - ducha puszczy, został na wskazanej przez niego ziemi, na której założył państwo polskie i budował jego stolicę - gród Gniezno.

Spektakl dostarczył dzieciom wiele radości. Uczył je też patriotyzmu, uwrażliwiał na symbole polskości takie jak: flaga narodowa, godło i hymn państwowy. Był też okazją do obcowania ze sztuką teatralną zaprezentowaną przez profesjonalistów.

Dziękujemy Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali widowiskowej.
Barbara Kuprel


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!