Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Helper pomaga w walce o odszkodowanie


Miałeś wypadek komunikacyjny lub w wypadku zginął albo ucierpiał ktoś z Twoich bliskich...? Pamiętaj: należy Ci się odszkodowanie – zazwyczaj wielokrotnie wyższe, niż obecnie wypłacają firmy ubezpieczeniowe. Warto o tym wiedzieć również przed szkodą.

W Polsce w ubiegłym roku doszło do ponad 40 tysięcy wypadków drogowych, w których zginęło prawie 4 200 osób, a blisko 50 tysięcy było rannych. W tym samym czasie w naszym kraju miało miejsce niemal 367 tysięcy kolizji – zdarzeń drogowych bez ofiar... W województwie podlaskim na drogach także było niebezpiecznie: w 816 wypadkach zabitych zostało 152 osoby, zaś rannych – aż 1006! A przecież to nie wszystko, gdyż nieszczęście może człowieka spotkać wszędzie: przy pracy w biurze, handlu, usługach, przemyśle, rolnictwie czy na wakacjach. Dosłownie - wszędzie.

Helper spieszy z pomocą poszkodowanym

Za każdą z tych ponurych liczb kryją się dramaty, zarówno pojedynczych ludzi, jak i całych rodzin. Bólu po stracie najbliższych nie złagodzą pieniądze, bo nie wrócą nikomu życia ani nie przywrócą zdrowia, gdy dojdzie do nieodwracalnego kalectwa. Jednak dzięki środkom finansowym, uzyskanym z odszkodowań, można starać się na nowo układać sobie życie po stracie jedynego żywiciela rodziny. Odszkodowanie pomoże leczyć i opiekować się tymi, którzy po kolizji lub wypadku na drodze czy w pracy potrzebują kosztownej rehabilitacji.

Każdemu, kto nie jest zadowolony z wysokości odszkodowania lub go nie otrzymał, służy Helper - Centrum Pomocy Prawnej z siedzibą w Śródmieściu Warszawy (ul. Grzybowska 37a lokal 17). Helper posiada na terenie całej Polski sieć doradców, którzy dojadą do Klienta i odpowiedzą na jego pytania. Prawnicy Helpera przystępują do działania natychmiast, gdy osoba poszkodowana bądź upoważniony krewny podpisze pełnomocnictwo na reprezentowanie jej w sądzie. Firma nie pobiera wpisowego ani honorarium w razie wygrania sprawy o podwyższenie renty ZUS czy KRUS: rozlicza się dopiero po wygraniu przed sądem sprawy z firmą ubezpieczeniową o należne odszkodowanie.

Helper - Centrum Pomocy Prawnej działa w interesie ofiar i ich rodzin. Prawnicy Helpera tylko wówczas idą z ubezpieczycielami na ugodę, gdy jest ona korzystna dla Klienta.

Nie podpisuj ugody i dzwoń na infolinię 881 389 389

Mało kto wie, że jeżeli w wypadku zginął człowiek, o odszkodowanie można starać się również po latach. Mimo że minęło nawet 15 lat od śmierci pasażera, o należne świadczenia od firmy ubezpieczeniowej kierowcy może ubiegać się nie tylko matka, ojciec czy współmałżonek zmarłego, ale także dzieci i rodzeństwo, a nawet wnuki.

Tak samo jest, jeśli po kolizji boli ręka czy szyja, a leczenie trwało powyżej siedmiu dni. Pewna kobieta złamała nadgarstek i dostała odszkodowanie zaledwie... 500 zł, chociaż przed sądem mogłaby z Helperem domagać się zapłaty kwoty w granicach 8-10 tys. zł. Jeżeli natomiast możliwość domagania się odszkodowania już się przedawniła, to Klient otrzyma taką informację.

Specjaliści radzą: jeżeli doszło do wypadku, nie warto pochopnie podpisywać ugody z ubezpieczycielem, ponieważ zamyka to drogę do słusznych roszczeń przed sądem.
- Ubezpieczyciele dalej, niestety, zaniżają wysokość wypłacanych świadczeń za szkody osobowe, na przykład, zadośćuczynienie za złamanie nogi czy za trwałe kalectwo. I to nawet czterokrotnie - mówił niedawno na jednym z portali biznesowych mecenas Aleksander Daszewski z Biura Rzecznika Ubezpieczonych. Zdaniem rzecznika, łączna suma zaniżonych odszkodowań, i to wypłaconych tylko kierowcom, wynosi aż 2 miliardy złotych rocznie!

Zbieraj dokumentację wypadku i rachunki oraz faktury

Dlatego należy w razie poniesionej szkody zbierać wszelką dokumentację: od notatki z policji – zwłaszcza gdy nie ustalono sprawcy, na przykład, uciekł po potrąceniu rowerzysty - przez opinię lekarską oraz historię choroby i faktury za poniesione wydatki. Jeśli wypadek miał miejsce na Śląsku i trzeba było zapłacić za karetkę do Łomży, osobie ponoszącej koszty słusznie należy się odszkodowanie. Podobnie jak za leki przeciwbólowe, plastry, protezy, sprzęt ortopedyczny bądź specjalistyczne konsultacje lekarskie. Sąd może też nakazać firmie ubezpieczeniowej zapłatę kwot choćby za wynajęcie opiekunki do niepełnosprawnej z powodu wypadku osoby.

Przykłady tragicznych sytuacji, w których dotyka nas nagle nieszczęście, można by mnożyć. W każdej z nich możemy liczyć na doświadczenie specjalistów z Helper - Centrum Pomocy Prawnej (www.helper-cpp.pl).
Zapamiętaj numer infolinii: 881 389 389. Nie jesteś sam!

Tekst sponsorowany
<<< wstecz