e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Zajęcia edukacyjne w języku angielskim


W dniach 23 - 31 maja 2012 roku w szkole języka angielskiego "Perfect English" pięcio- i siedmioletnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod nazwą: "Może kiedyś będę...", których celem było zapoznanie dzieci ze słownictwem w języku angielskim związanym z różnymi zawodami wykonywanymi przez ludzi.

Biorąc pod uwagę to, iż pierwsze doświadczenia edukacyjne dzieci mają niebagatelne znaczenie dla ich rozwoju w nauczaniu języka angielskiego staram się wykorzystywać zróżnicowane metody, techniki oraz narzędzia dydaktyczne, które angażując równocześnie różne zmysły moich uczniów dostarczają im bodźców akustycznych, rytmicznych, ruchowych i wizualnych – zapewniających dzieciom naukę języka angielskiego w atmosferze zaciekawienia połączonego z rozbawieniem.

Podczas zajęć pod nazwą: "Może kiedyś będę..." w swobodnym i naturalnym zapamiętywaniu przez dzieci słówek, wyrażeń a nawet całych zdań oraz w oswajaniu się ich z brzmieniem, melodią i strukturą języka, pomogły stroje charakterystyczne dla przedstawicieli różnych zawodów, w które przebierały się dzieci w celu werbalnego i ruchowego wcielenia się w rolę: lekarza, pielęgniarki, policjanta, kucharza, weterynarza, malarza i inne. Podczas zajęć wykorzystałam również rekwizyty ułatwiające identyfikację rozmaitych zawodów. Zadanie dzieci polegało na podaniu nazw przedmiotów dotykanych przez nie z zasłoniętymi oczami oraz na skojarzeniu rekwizytu z odpowiednim zawodem i na podaniu jego nazwy. Chwilę relaksu zapewniły dzieciom ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzę, polegające na kolorowaniu obrazków prezentujących scenki tematycznie związane z pracą różnych ludzi. Uzupełnieniem zajęć były tematyczne filmy, piosenki oraz gry.

Obejrzyj więcej zdjęć http://www.facebook.com/media/set/?set=a.371419299582720.88452.109271192464200&type=1
Więcej informacji na temat działań edukacyjnych szkoły języka angielskiego „Perfect English” w Mońkach prezentuje strona: www.perfectenglish.org.pl

Karolina Olechno
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2018 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!