e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Wolontariusze nie zawiedli


SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

„Szlachetna paczka”, to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku również w Mońkach, założono rejon obejmujący swoim zasięgiem mieszkańców naszego powiatu. Liderem rejonu została uczennica Technikum Brygida Zalewska.

Jako wolontariusze zgłosiły się nauczycielki i uczennice ZSOiZ w Mońkach oraz nauczycielka Gimnazjum w Mońkach. Do bazy Szlachetnej Paczki wprowadzono opisy 15 rodzin, które czekały na pomoc ludzi o wielkich sercach. Finał paczki obył się 10 grudnia. Do magazynu, który znajdował się w monieckim gimnazjum już od rana Darczyńcy zwozili paczki dla wybranych przez siebie rodzin. Jeszcze tego samego dnia przy ogromnej pomocy kierowców oraz uczniów z ZSOiZ udało się wszystkie paczki przekazać.

Wśród darczyńców Szlachetnej Paczki znaleźli się Pani Starosta i pracownicy Starostwa Powiatowego w Mońkach, Pan Burmistrz i pracownicy Urzędu Miejskiego w Mońkach, Nauczyciele i Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Mońkach, Nauczyciele i Uczniowie Szkół Zawodowych w Mońkach, Pielęgniarki z bloku operacyjnego SP ZOZ w Mońkach, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dolistowie, Uczniowie klasy IIc w LO w Mońkach, mieszkańcy wsi Białogrody oraz Darczyńcy indywidualni, którzy paczki przygotowali wspólnie z najbliższą rodziną, przyjaciółmi lub samodzielnie.

Szlachetna paczka to wyjątkowa akcja, która połączyła wielu ludzi we wspólnym działaniu. Wszyscy wolontariusze byli pod ogromnym wrażeniem przygotowanych przez Darczyńców prezentów. Rodziny zaś, z niedowierzaniem otwierały kolejne paczki w których oprócz żywności, środków czystości, odzieży i innych najpotrzebniejszych rzeczy znalazły się również sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralki), komputery, wyposażenie mieszkania (łóżka, szafa) i zabawki dla dzieci.

Najbliższe Święta w domach tych rodzin, będą jedynymi z najszczęśliwszych od wielu lat, dzięki tym, którzy przyłączyli się do Szlachetnej Paczki.

DZIĘKUJEMY !


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!