Preloader Image
e-Monki
<<< wstecz

Mońki na Mistrzostwach Glazurników

W Poznaniu na targach BUDMA odbyły się Glazurnicze Mistrzostwa Polski. Wśród zawodników był Jarosław Olechno z Moniek, który wykonał pracę, przedstawiającą odwzorowanie fragmentu fresku „Stworzenie Adama” Michała Anioła.

Organizatorami zawodów, które odbyły się po raz czwarty, jest Polskie Zrzeszenie Płytkarzy oraz Grupa Atlas. Tym razem do rywalizacji stanęło 38 najlepszych glazurników w kraju, zwycięzców czternastu eliminacji regionalnych. Mieli oni wykonać, w ciągu sześciu godzin, zadanie konkursowe – odwzorowanie fragmentu fresku Michała Anioła „Stworzenia Adama”, jaki znajduje się na suficie Kaplicy Sykstyńskiej.

Podobnie jak w poprzednich mistrzostwach, zadanie konkursowe finaliści poznali na początku grudnia, co dało im czas na przygotowanie materiałów. Wzór był dla wszystkich jednakowy – wymiary pracy: 60 x 80 cm – natomiast technika wykonania i materiały dowolne.

Zwycięzcą konkursu został Marek Rejmak z Gdyni, drugie miejsce zajął Radosław Kaflowski z Woli Krzysztoporskiej (woj. łódzkie), a trzecie Sławomir Marciniak z Wilgi (woj. mazowieckie).

Niestety Jarosław Olechno z Moniek, który w eliminacjach regionalnych zajął drugie miejsce w województwie podlaskim, nie znalazł się na podium. Jarosław Olechno prowadzi na terenie Moniek od 1996 roku firmę remontową-budowlaną, tel. 607 247 721. Jego praca obecnie wędruje po całej Polsce i wróci do Moniek za dwa tygodnie.