e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Konwencja Rafała Supińskiego


W niedzielne popołudnie odbyła się konwencja kandydata na burmistrza Moniek Rafał Supińskiego oraz kandydatów do Rady Powiatu i Rady Gminy z partii Prawo i Sprawiedliwość. Spotkanie otworzył szef podlaskich struktur PiS Poseł na Sejm RP Krzysztof Jurgiel. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Moniek i Powiatu Monieckiego, gośćmi specjalnymi byli Senator Jan Dobrzyński, Poseł Kazimierz Gwiazdowski oraz Halina Dondziło - dyrektor biura Posła Krzysztofa Tołwińskiego.

Na początku Poseł Krzysztof Jurgiel mówił o rozwoju Polski, jaki proponuje Prawo i Sprawiedliwość, czyli przesuwaniu rozwoju i środków finansowych z metropolii na mniejsze ośrodki miejskie i wiejskie. Przedstawił kandydata na burmistrza Moniek Rafała Supińskiego, który w swoim przemówieniu zaprezentował najważniejsze założenia swego programu wyborczego.

Najwięcej powiedział o udziale mieszkańców we współtworzeniu wspólnoty jaką jest gmina. Jak twierdził - mieszkańcy muszą poczuć, że są potrzebni i mają wpływ na wszystko, co się dzieje w mieście i gminie. Dlatego hasło: "Ty jesteś dla mnie najważniejszy" skierowane jest bezpośrednio do każdego, bo dopiero wtedy można stworzyć zespół, rodzinę i wspólnotę do jakiej dąży idea samorządności. Skoncentrował się też na zatrzymaniu młodych ludzi w Mońkach poprzez stworzenie im dogodnych warunków rozwoju, min. poprzez takie projekty jak obecnie realizuje się w monieckim starostwie powiatowym - na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Rafał Supiński mówił też o skateparku, którego realizacja polegałaby na umowie społecznej - gmina wyłożyłaby część pieniędzy na pierwszy etap, a młodzież sama by za niego odpowiadała. Jeśli odpowiedzialność młodzieży sprawdziłaby się - to co roku gmina będzie dokładać kolejne środki.

Konwencja zakończyła się wystąpieniem Senatora Jana Dobrzyńskiego (członka zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej) oraz Posła Kazimierza Gwiazdowskiego (członka sejmowej komisji ds. środowiska)


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!