e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Koncert po francusku


10 września na scenie Monieckiego Ośrodka Kultury w Mońkach zobaczyliśmy spektakl muzyczno-estradowy przygotowany przez krakowską artystkę Yogę Kowalik, a zatytułowany „Barbara - historia życia”.

Yaga Kowalik to jedyna jak dotąd w Polsce interpretatorka twórczości BARBARY. Twórczości, którą artystka prezentuje po francusku. A początkiem fascynacji ta twórczością było zaproszenie Yagi Kowalik do Francji, celem nagrania jednego z najpiękniejszych przebojów Barbary, pieśni pt. „Czarny orzeł”.

BARBARA (1934-1997) jedna z największych osobowości francuskiej estrady. Twórczyni i odtwórczyni ponad 300-tu niepowtarzalnych utworów. Barbara – to czasy Piaf, Brela… osobowości ponadczasowych. Czas wojny zastał ją gdy miała zaledwie 5 lat i jako dziecko żydowskie doświadczał. Miało to dominujący wpływ na jej późniejsze życie i twórczość.

Na koncert przybyli wyłącznie miłośnicy pieśni francuskiej, ale przede wszystkim uczniowie monieckiego Gimnazjum, którzy w swoim planie lekcji mają naukę tego języka.Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!