e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

10 mln zł dla podlaskich przedsiębiorców


Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego podpisała z zarządem województwa podlaskiego umowę, w wyniku której zarządzany przez nią Fundusz Pożyczkowy zwiększy się o 10 mln zł (dotąd wynosił 5 mln zł). Dotychczas z pożyczek Funduszu skorzystało 300 podlaskich przedsiębiorców, którzy otrzymali w ten sposób ponad 11 mln zł.

W efekcie zwiększenia kapitału Funduszu Pożyczkowego maksymalna kwota jednej pożyczki wzrośnie ze 120 do 500 tys. zł. Pieniądze jakie zarząd województwa podlaskiego przekaże do Funduszu Pożyczkowego pochodzą z dotacji Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Z pożyczek Funduszu korzystają mikro-, małe oraz średnie przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego. Finansuje on także rozpoczęcie działalności gospodarczej, co wśród polskich instytucji finansowych jest rzadkością, ze względu na brak tzw. historii firmy.

- Procedura udzielania pożyczek z Funduszu Pożyczkowego jest o wiele prostsza niż w przypadku kredytów bankowych. Wymagamy też mniej dokumentacji – mówi Jolanta Wawrzeniuk dyrektor funduszu. Konkurencyjne jest też ich oprocentowanie. W przypadku osób rozpoczynających działalność gospodarczą pożyczki z Funduszu Pożyczkowego łączone są często z dotacjami z Urzędów Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Więcej informacji na temat Funduszu Pożyczkowego i warunków udzielania pożyczek można znaleźć na stronie http://www.pfrr.pl lub w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, ul. Starobojarska 15, 15-073 Białystok, tel.: (85) 740 86 72, (85) 740 86 92, (85) 740 86 83, fax: (85) 740 86 85. Doradcy i eksperci Funduszu pracują do poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!