e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

XIV miting


W ramach VII Podlaskich Dni Rodziny 2 czerwca 2009 r. odbył się w Mońkach XIV Miting Osób Niepełnosprawnych „ Sprawni inaczej”. Miting miał odbyć się na Stadionie Miejskim w Mońkach, jednak z powodu złej pogody został przeniesiony do Monieckiego Ośrodka Kultury.

Imprezę rozpoczęli: Burmistrz Moniek Z. Karwowski, Dyrektor MOPS w Mońkach A. Czarniecka oraz gość S. Retmaniak ze Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie. Głównym celem imprezy jest popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych jako metody walki z samym sobą o uzyskanie sprawności fizycznej niezbędnej do funkcjonowania w codziennym życiu.

Organizatorem mityngu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach. W zawodach udział wzięło ok. 60 osób z powiatu i miasta Mońki. W czasie trwania konkurencji sportowych otwarte były punkty informacyjne:

  • medyczny - pielęgniarka H. Czerwińska udzielała pierwszej pomocy, mierzyła ciśnienie,

  • Powiatowego Urzędu Pracy, informacji udzielała p. J. Kalinowska,

  • Zespołu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, porad udzielała logopeda p. B. Nawrocka,

  • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, informacji udzielała dyrektor PCPR w Mońkach G. Kulikowska i K. Grądzki.


Poza zmaganiami sportowymi dla uczestników przygotowano wiele atrakcji między innymi pokaz sztuki walki – KARATE, występ zespołu tanecznego DIRTY CLEAN. Dla najmłodszych przeprowadzono quiz z prezentem -niespodzianką. Była też smaczna pieczona kiełbaska, która dodała wszystkim uczestnikom energii i siły do dalszej zabawy.

Po konkurencjach sportowych wszyscy bawili się na dyskotece prowadzonej przez R. Toczydłowskiego. W prowadzeniu imprezy pomagali harcerze pod opieką ks. Macieja Słyż. Impreza zakończyła się wręczeniem pucharów i dyplomów.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom: Zakład Mięsny p. Szypcio, Zakład Produkcji Spożywczej „BETEX”, Hurtownia Sportowa „Kaja”. Impreza zostala sfinansowana przez: PCPR i GKPiRPA w Mońkach.


   od początku

Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!