e-Monki.pl    
katalog firm powiatu monieckiego

Archiwalne artykuły o Mońkach:

Malta za pomysł na biznes


Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach zajęli I miejsce w konkursie na najlepszy „pomysł na biznes” i Biznes Plan w ramach projektu „Eko-Kluby Przedsiębiorczości – promocja świadomości proekologicznej wśród młodzieży szkół ponadginazjalnych”.

Konkurs zorganizowała Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego. Wzięło w nim udział 10 szkół: z Białegostoku, Sokółki, Łomży, Zambrowa i Moniek. W każdej z nich powstał liczący 10 osób Ekoklub. Dziewczęta i chłopcy klas IIB i IID przez rok czasu pracowali nad stworzeniem projektu, a w nagrodę pojadą na czterodniową wycieczkę na Maltę. Opiekunem wspaniałej grupy jest nauczyciel Krzysztof Falkowski.

Istotnym elementem projektu jest wskazanie związku między potrzebą ciągłego rozwoju gospodarczego z jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Celem jest pokazanie jak należy podchodzić do kwestii zanieczyszczenia środowiska oraz technologii jego ochrony już w momencie podejmowania decyzji o rozpoczęciu działalności gospodarczej oraz jak rozwijać firmę przyjazną środowisku. W warunkach województwa podlaskiego jest to ważny aspekt rozwoju, ponieważ około 30 % jego obszaru zajmują tereny będące pod ochroną, również w ramach obszarów Natura 2000.
Fotograficzne relacje z największych monieckich imprez

Startuj z nami   |   Napisz do nas   |   Dodaj bezpłatne ogłoszenie   |   Bezpłatny katalog firm   |   Zareklamuj się u nas

logo
2003-2021 © Copyright by e-Monki.pl
Wykorzystanie zdjęć publikowanych w portalu www.e-Monki.pl wymaga zgody redakcji portalu!